red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Sport

Odchudzaj się razem z treningami EMS

Odchudzaj się razem z treningami EMS

Chcesz zrzucić nadmiar kilogramów? W takim przypadku pomyśl o treningach EMS! Dzięki nim można uzyskać bardzo dobre efekty w krótkim czasie, by cieszyć się lekką i wymodelowaną sylwetką. Oto najważniejsze informacje o treningach EMS!

Treningi EMS – na czym polegają?

EMS jest skrótem pochodzącym od angielskiego wyrażenia Electric Muscle Stimulation, które tłumaczone jest jako elektrostymulacja mięśniowa.

Treningi EMS są rodzajem treningów, które odbywają się z wykorzystaniem impulsów elektrycznych generowanych przez specjalne urządzenia. Osoba trenująca ma wtedy założoną kamizelkę wyposażoną w elektrody, które dostarczają impulsy do mięśni.

Ze względu na wykorzystanie elektrostymulacji mięśniowej treningi tego typu mogą zapewnić o wiele lepsze efekty. Wystarczy jedynie 20 minut, by spalić nawet około 1300 kalorii! Tak krótki trening EMS może być zatem porównywalny nawet z 2-3 godzinami standardowych ćwiczeń.

Gdy chcesz wypróbować treningi elektrostymulacji mięśniowej, EMS w w studio Intime Krakowie to bardzo popularna oferta!

Treningi EMS a nadwaga i otyłość

Elektrostymulacja mięśniowa przeznaczona jest nie tylko dla tych osób, które chcą poprawić swoją masę czy siłę mięśni. Tego typu treningi rekomendowane są również dla tych, którzy borykają się z problemem nadwagi i otyłości.

W przypadku osób z nadmiarem kilogramów treningi EMS pomagają przede wszystkim w spaleniu kalorii i dodatkowo aktywują metabolizm. Dzięki temu możliwe jest stopniowe zrzucenie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki.

Najlepsze rezultaty, jak wskazują trenerzy prowadzący ćwiczenia EMS w w studio Intime Krakowie, można uzyskać wtedy, gdy połączy się ruch razem z odpowiednią dietą redukcyjną. W takiej sytuacji efekty można zaobserwować jeszcze szybciej i mogą one utrzymać się na długi czas, a nawet na zawsze, by zapomnieć o problemie z nadmierną masą ciała.

Jak przebiegają treningi EMS?

Pierwszym krokiem będzie zapisanie się na trening w wybranym klubie, na przykład na EMS w w studio Intime Krakowie. Można zrobić to telefonicznie albo online.

Pierwsza wizyta rozpoczyna się od konsultacji z trenerem personalnym. Wykonuje on wtedy odpowiednie pomiary masy ciała oraz tkanki tłuszczowej, a następnie dobiera dla klienta najlepszy plan treningowy.

Potem uczestnik treningu zakłada specjalny kombinezon, który połączony jest z urządzeniem do treningów EMS. Kombinezon ten zawiera elektrody, które przekazują impulsy elektryczne do tkanki mięśniowej. Jednocześnie należy wykonywać zalecone ćwiczenia, które mogą być też prowadzone z użyciem innych sprzętów, na przykład orbitreków, stepperów.

Zaleca się wykonanie serii treningów EMS, które dają najlepsze efekty wtedy, gdy łączone są również z innym ruchem, na przykład spacerami, bieganiem, pływaniem, jazdą na rowerze lub ćwiczeniami fitness w domu.

Ile trzeba zapłacić za trening EMS?

Ceny treningów EMS wynoszą od około 80 złotych do 150 złotych za jedną sesję. Można jednak płacić za nie mniej, gdy wykupi się od razu większy pakiet treningowy. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach klubów oferujących treningi EMS.

Udostępnij