red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Lifestyle

Na polskich ulicach królują rowery elektryczne!

Na polskich ulicach królują rowery elektryczne!

Mimo, że rowery elektryczne istnieją już od wielu lat, wśród rowerzystów wciąż budzą wiele emocji. Jest to kontrowersyjny wynalazek, który zdaniem jednych skierowany jest do osób leniwych. Inni twierdzą, że to sprytny sprzęt, który nadaje się dla seniorów, osób chorych i tych, którzy muszą jeździć po trudnym terenie. W tym tekście przyjrzymy się bliżej rowerom elektrycznym. Do czego służą rowery elektryczne? Jakie są ich zalety? Odpowiadamy!

Rowery elektryczne: Moda czy przyszłość?

Rowery elektryczne są obecnie bardzo modne. Stają się coraz bardziej popularne na polskich ulicach. Jest to również przyszłość. Zależy nam na ochronie środowiska i redukcji spalin.

Rower elektryczny wygląda podobnie do klasycznych rowerów MTB, trekkingowych i miejskich. Na ramie roweru zamontowany jest silnik elektryczny. Ponadto korba lub piasta posiada silnik elektryczny, który jest uruchamiany poprzez pedałowanie. Taki napęd elektryczny pozwala na poruszanie się rowerem znacznie szybciej i nie wymaga dużego wysiłku. Odciąża również mięśnie i stawy.

Osoby, które ze względu na problemy zdrowotne nie mogą wykonywać wysiłku fizycznego, mają ułatwione zadanie, takie jak wspomaganie ruchowe. Czasami nie jest to kwestia wieku czy choroby. Dzięki jeździe na rowerze elektrycznym mogą zdobyć trochę ruchu oraz poruszać się szybko i sprawnie. 

Podróżnicy, którzy lubią dłuższe wycieczki po górach, docenią rowery elektryczne. Napęd elektryczny pozwala szybciej podjeżdżać pod górę i pokonywać większe odległości niż w przypadku tradycyjnych rowerów. Osobom, które dojeżdżają do pracy rowerem, ale nie mogą sobie pozwolić na prysznic lub nie chcą się męczyć, również dobrze służą rowery elektryczne. Rowery elektryczne mogą być świetnym sposobem na transport po mieście. Kolejnym argumentem przemawiającym za rowerami elektrycznymi jest fakt, że mogą one przejechać średnio 100 km za 50-80 groszy. Jest to cena energii potrzebnej do naładowania baterii roweru.

Wielu narzeka, że rowery elektryczne są drogie. Silnik i dobra bateria to główne powody wysokiej ceny. Materiały użyte do produkcji rowerów elektrycznych są trwałe i wysokiej jakości. Bateria jest najdroższym elementem w systemach z silnikiem z przodu lub z tyłu. Silnik i sposób jego mocowania jest tym, co jest najdroższe w przypadku rowerów z centralnym napędem. Tego typu ramy wymagają precyzji, dodatkowych kanałów na przewody i lepszych stopów aluminium. Wszystko to ma wpływ na koszt roweru. Warto rower elektryczny kupić w sklepie internetowym w takiej sytuacji mamy możliwość nie tylko ogromnego wyboru, ale także spotkamy się ze sporą różnorodnością cen. 

Jacy są polscy użytkownicy e-bike’ów?

W naszym kraju rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Choć istnieje możliwość wypożyczenia takich rowerów, większość osób nadal posiada swój rower. 

Jacy są polscy użytkownicy e-rowerów? Są to osoby, które wbrew powszechnej opinii lubią jeździć na rowerze. Bezpieczniej jest kupić rower elektryczny, jeśli stawiasz sobie za cel przejechanie na rowerze więcej niż 100 kilometrów, ale brakuje Ci tchu. Zauważysz natychmiastowe zwiększenie zasięgu. 

Silnik nie będzie w rowerze cały czas. Można go wykorzystać, gdy będziemy wspinać się na strome wzniesienie. Na dłuższe wycieczki z pewnością możemy zabrać ze sobą jakiś bagaż. Powinniśmy zatem wybrać model, który posiada bagażnik. Jest to doskonały wybór. Można spokojnie podróżować.

W kraju jest wiele osób korzystających z rowerów elektrycznych, które postrzegają siebie jako wrogów samochodów i korków. Jednak, nie jest dobrym pomysłem zmuszanie się do jazdy na rowerze o świcie. Tu właśnie z pomocą przychodzi rower elektryczny. 

Rower elektryczny może być w tej sytuacji bardzo pomocny. Zwiększy on naszą chęć do jazdy na rowerze i faktycznie znacznie ułatwi nam męczenie się. 

Powinniśmy rozważyć zakup roweru elektrycznego do użytku miejskiego. Zapewni on nie tylko miejsce na bagażnik, ale także oświetlenie i błotniki. Najlepszym wyborem jest wymienny akumulator. To ona będzie najczęściej ładowana. Nie zapominajmy, że przejechany dystans będzie rozliczany osobno.

Każdy z nas z pewnością znajdzie rower elektryczny odpowiadający naszym potrzebom.

Udostępnij