red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Sport

Trening push pull legs

Trening push pull legs

Początek nowego roku to idealny moment, aby rozpocząć walkę o zdrową i piękną sylwetkę. Wystarczy trochę zaangażowania i regularności, aby wypracować formę i rzeźbę, a także poczuć wzrost energii życiowej i zadowolenia z siebie. Szczególnie polecany jest trening push pull legs, który będzie odpowiedni bez względu na poziom wtajemniczenia, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników ćwiczeń siłowych.

Trening push pull legs

Ideą tego treningu jest podział ćwiczeń na trzy odrębne kategorie, co pozwala najmocniej zaangażować całe ciało i poszczególne grupy dużych mięśni. Dzięki temu sylwetka rozwija się harmonijnie, a żadne z grup mięśni nie są zbyt mocno zaznaczone. Trening push opiera się na ćwiczeniach z wyciskaniem sztangi. Ćwiczenia pull to te, w których wykonuje się ruch podciągania, przyciągania, a także wiosłowania. Ostatnia część treningu to ćwiczenia rozwijające nogi – od angielskiego słowa „legs”. Trening może być zindywidualizowany. Oznacza to, że poszczególne ćwiczenia, a także ich intensywność, można dobrać do swoich możliwości, a także poziomu kondycji. Z reguły wykonuje się trzy lub cztery serie ćwiczeń angażujących duże mięśnie, a następnie 2 lub 3 serie ćwiczeń angażujących pozostałe mięśnie ciała.

trening push pull

Plan treningowy siłownia 5 dniowy

Trudno spodziewać się prawidłowych efektów, jeżeli nie będzie się regularnie uprawiało aktywności fizycznej. W przypadku treningu push pull legs jest podobnie. Chociaż ćwiczenia są naprawdę efektywne, trzeba odpowiednio często je wykonywać, aby w trakcie tygodnia przynajmniej dwukrotnie ćwiczyć jedną partię mięśni. Jak zatem stworzyć dla siebie plan treningu siłowego z wykorzystaniem ćwiczeń? Warto trzymać się zasady, która mówi o tym, że należy ćwiczyć przynajmniej 3 dni pod rząd, a następnie zrobić sobie jeden dzień przerwy. Przerwa może być dwudniowa, jednak nie dłuższa. Dlaczego? Ponieważ wtedy w ciągu tygodnia nie uda się wykonać dwukrotnie treningu na wszystkie mięśnie, a to daje naprawdę dobre rezultaty. Bez utrzymania takiej intensywności niestety nie można oczekiwać realnych efektów wizualnych. W czasie intensywnego ruchu na siłowni koniecznie trzeba pamiętać o tym, by na bieżąco suplementować różne składniki odżywcze dla organizmu, a także przyjmować więcej białka.

push pull legs

Dlaczego należy zwiększyć podaż białka podczas ćwiczeń?

Intensywny ruch wymaga wdrożenia większej ilości białka w diecie. Współcześnie można zrobić to bez większych problemów między innymi ze względu na dostępność różnych wysokobiałkowych odżywek, które można kupić w sklepach dla sportowców. To najlepszy sposób na to, aby wzbogacić swoją dietę. Dzięki temu mięśnie będą się regenerować, a przyrost masy mięśniowej będzie szybszy. Dla osób, które pracują nad rzeźbą na siłowni, to najlepsze rozwiązanie. Już po kilku miesiącach mogą zauważyć naprawdę doskonałe rezultaty, które motywują do pracy nad swoją sylwetkę, dają masę samozadowolenia. Dostępne preparaty białkowe to wysokiej jakości produkty, na bazie których można przygotować wiele smacznych posiłków.

Udostępnij