red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Lifestyle

Czym jest prostnica i jak działa?

Czym jest prostnica i jak działa?

Do czego używa się prostnicy stomatologicznej?

Prostnica stomatologiczna – ulubione narzędzie każdego dentysty

Prostnica jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w szeroko rozumianej stomatologii. Oprócz różnorodnego wykorzystania jej w tej dziedzinie ma swoje zastosowanie także w ortodoncji, higienizacji oraz protetyce, gdzie jest pomocna przy obróbce protez i aparatów ortodontycznych, ale też podczas higienizacji. Prostnica, która bez wątpienia przyczyniła się do rozwoju stomatologii, od ponad pół wieku jest jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanym przez dentystów, które wciąż jest udoskonalane. Jej głównym zadaniem jest jak największe ułatwienie pracy stomatologa dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki którym zaoszczędzi czas oraz osiągnie lepsze rezultaty swojej pracy. Czym jest prostnica i jak działa? Na czym polega jej działanie i do czego służy? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Prostnica to narzędzie powszechnie używane w stomatologii, którego zadaniem jest jak największe ułatwienie przeprowadzenia zabiegu lekarzowi. Dzięki niej dentysta ma możliwość dostania się nawet do największych zakamarków oraz precyzyjnego wykonania zabiegu. Samo narzędzie kształtem przypomina długopis, natomiast końcówki- przystawki, które różnią się od siebie, w zależności od przeznaczenia są różne. Znaleźć można wśród nich wiertarki, skalery, pędzle oraz instrumenty obrotowe niezbędne do wszelkich działań w jamie ustnej. Prostnice różnią się między sobą również rozmiarem oraz kształtem, zależnie od tego, do czego będą używane, oczywiście mniejsze końcówki przydadzą się w miejscach, gdzie należy bardzo dokładnie i precyzyjnie wykonać zabieg, natomiast te większe sprawdzą się przy większych kanałach.

Prostnica stomatologiczna to narzędzie, za pomocą którego dentyści są w stanie wykonać przeróżne zabiegi. Jednym z zastosowań jest zapewnienie mocno skoncentrowanego strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, który jest w stanie usunąć uciążliwy osad oraz przebarwienia na powierzchni płytki zębowej. Ale to nie wszystko, zastosowanie prostnic jest bardzo obszerne, a to wszystko za sprawą wymiennych końcówek, dzięki którym można wykonać różnorodne zabiegi. Dzięki odpowiednim przystawkom można wykonać zabieg leczenia kanałowego, wypełnienia, a nawet ekstrakcji zębów. Prostnicy używa się także podczas diagnostyki, ale też higienizacji jamy ustnej, gdzie często niezbędne jest usunięcie kamienia, skaling oraz polerowanie powierzchni zębów.

Jak wybrać odpowiednią prostnicę do swojego gabinetu?

Kompletowanie sprzętu do gabinetu stomatologicznego to duże wyzwanie, zarówno pod kątem finansowym, jak i organizacyjnym. Wybierając specjalistyczne urządzenia, chcemy, aby inwestycja w miarę szybko zaczęła nam się zwracać, a sprzęt był na tyle solidny, żeby posłużył na lata. W tym celu polecamy zapoznać się z ofertą NSK gdzie znajdziecie szeroką ofertę profesjonalnego sprzętu do wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Asortyment zawiera wszystko, czego potrzebujecie, aby wyposażyć gabinet w najnowocześniejszy sprzęt najwyższej klasy do twojego gabinetu.

Udostępnij