red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Sport

Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha?

Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha?

Aby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów warto zadbać nie tylko o odpowiednio zbilansowaną dietę, ale również o systematyczne ćwiczenia. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się państwo jak poprawić swoją sylwetkę.

Jak spalić tłuszcz na brzuchu?

Jak wspomniano we wstępie, aby skutecznie spalić tłuszcz połączyć należy dietę redukcyjną i ćwiczenia na spalanie tłuszczu. Dzięki racjonalnemu odchudzaniu można zgubić od 0,5% do 1 % masy swojego ciała w przeciągu jednego tygodnia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie trening interwałowy jest najprostszym sposobem na zredukowanie tkanki tłuszczowej z brzucha. Mowa tutaj oczywiście o wykonywaniu ćwiczeń o dość wysokiej intensywności. Bardzo ważne jest również to, aby zadbać także o krótkie przerwy pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami. Dużym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha typu cardio, dzięki którym można nie tylko zredukować wagę, ale również wzmocnić mięśnie. Godne polecenia są przede wszystkim ćwiczenia wielostawowe. Osoby początkujące mogą wykonywać przysiady, wyciskanie, wykroki czy też podciąganie na drążku. Tego typu ćwiczenia bez problemu można wykonać w domu.

Jakie ćwiczenia na brzuch?

Aby wzmocnić brzuch i pozbyć się kilku zbędnych kilogramów warto zadbać nie tylko o klasyczne brzuszki, ale również o pompki i rowerek. Ćwiczenia na spalanie tłuszczu dla początkujących mają na celu przyśpieszenie metabolizmu. Bardzo popularnym ćwiczeniem jest Burpees. Jest to charakterystyczne ćwiczenie, które działa na prawidłową postawę ciała. Trenerzy osobiści polecają także ćwiczenia typu: Mountain Climbers, Russian Twists i ćwiczenia z piłką lekarską.

Jakie są najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch?

Osoby, które chcą pochwalić się płaskim brzuchem powinny w pierwszej kolejności postawić na brzuszki ze skrętem tułowia. Satysfakcjonujące efekty przynoszą również brzuszki z wymachami i tzw. „wspięcia górskie”. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są zwykłe pajacyki, klasyczna deska oraz szybki bieg w miejscu. Podczas biegania w miejscu warto skupić się na tym, aby kolana unosić bardzo wysoko. Osoby, które chcą dowiedzieć się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na spalanie tłuszczu dla początkujących powinny skorzystać z fachowego doradztwa trenera.

Jakie ćwiczenia na brzuch dla dzieci?

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha kojarzą się głównie z odchudzaniem, ale pamiętać należy o tym, że doskonale sprawdzą się one również w przypadku dzieci. W dzisiejszych czasach wiele dzieci ma niestety mniejsze lub większe problemy z wadą postawy. Mowa tutaj przede wszystkim o plecach wklęsłych. Dzięki systematycznym ćwiczeniom można rozwiązać te i wiele innych problemów. Dla najmłodszych najlepszym wyborem są zwykłe brzuszki wykonywane z nogami zgiętymi w kolanach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykonać brzuszki skośne. Przy tym ćwiczeniu dziecko układa się w pozycji leżące tak, aby ręce znajdowały się za głową, a lewa noga była ugięte w koanie. Prawa stopa powinna być z kolei oparta na lewym kolanie. Po wykonaniu kilku ćwiczeń dla jednej nogi należy przeprowadzić serię dla drugiej.

Udostępnij