red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Zdrowie

Zioła na potencję – które z nich działają?

Zioła na potencję – które z nich działają?

Na sprawność seksualną wpływ ma wiele czynników. Zwykle im organizm jest starszy, tym potencja słabsza, co niestety prowadzi do niezadowolenia z życia seksualnego, a to z kolei może być także przyczyną pewnych zaburzeń natury psychicznej lub po prostu złego nastroju. Na sprawność seksualną wpływ mają również choroby i dolegliwości, nie tylko te związane bezpośrednio z narządami rozrodczymi, a także tryb życia, stosowane używki oraz stres. W takim przypadku wielu panów sięga po zioła. Jak wpływają na potencję? Podpowiadamy.

Żeń-szeń – korzeń, który wzmaga popęd seksualny

Wśród ziół na potencję warto zwrócić uwagę szczególnie na korzeń żeń-szenia. Roślina ta jest znana z bardzo wielu swoich leczniczych właściwości i chętnie stosowana szczególnie w medycynie chińskiej. Okazuje się, że korzeń żeń-szenia może być także z powodzeniem stosowany jako środek zwiększający potencję. Oprócz tego, że wzmaga on popęd seksualny, prowadzi także do ogólnego zwiększenia wydolności psychicznej oraz fizycznej ludzkiego organizmu.

Korzeń żeń-szenia jest także idealny w zwalczaniu stresu, który jest zwykle czynnikiem powodującym mniejszą sprawność seksualną. Warto jednak pamiętać, że korzeń żeń-szenia pobudza oraz podwyższa ciśnienie krwi, dlatego nie powinni używać go mężczyźni, którzy cierpią na nadciśnienie tętnicze.

Damiana – liście, które regulują wydzielanie hormonów

Gotowe zioła na potencję w postaci sprzedawanych w aptekach i sklepach zielarskich mieszanek często zawierają w swym składzie liście damiany pustynnej. To roślina pochodząca z Meksyku, która poprawia sprawność seksualną zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Liście damiany przede wszystkim regulują gospodarkę hormonalną i wzmacniają układ nerwowy. Damiana wpływa korzystnie także na ludzką psychikę poprzez działanie antydepresyjne oraz eliminowanie stanów lękowych.

Korzeń maca – środek dla mężczyzn i kobiet

Korzeń maca to kolejny preparat, który może być stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Nabyć go można zarówno w formie wysuszonego korzenia, także sproszkowanego, jak również w postaci tabletek. Korzeń maca wpływa korzystnie na gospodarkę hormonalną, a także zwiększa libido. Oprócz tego jest cennym źródłem węglowodanów, soli mineralnych, a także witaminy C, E oraz witamin z grupy B. Korzeń maca zwiększa ogólną wydajność organizmu i poprawia nastrój. U mężczyzn spożywanie korzenia maca prowadzi do poprawy ruchliwości plemników, a także do wydzielania większej ilości spermy. Na stronie https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido można znaleźć wiele produktów tego typu.

Materiał partnera

Udostępnij