red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Sport

Nowy rower: na co zwrócić uwagę i gdzie dokonać zakupu?

Nowy rower: na co zwrócić uwagę i gdzie dokonać zakupu?

Kiedy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, czas przygotować się na sezon wiosenny. Czyli, porę, która sprzyja długim spacerom i rowerowym przejażdżkom. Każdy, kto planuje zakup swojego dwukołowca na nadchodzący sezon, ma na to niemal ostatnią chwilę. To jeszcze ten moment, kiedy sklepy rowerowe oferują sprzęt w atrakcyjnych cenach. Pozostaje zatem określić swoje oczekiwania, wybrać wymarzony rower i sformalizować zakup! Od czego zacząć? 

Wybór nowego roweru! 

Istotną kwestią przy wyborze roweru jest miejsce, po którym będziemy się nim poruszać oraz styl jazdy. Czy, będzie to jazda sportowa, czy może rekreacyjne przejażdżki? Będziemy poruszać się po mieście, czy może po terenach bardziej wymagających? Ponadto warto zwrócić uwagę na ramę roweru, wielkość kół, hamulce, napęd, a nawet amortyzację. Nie da się ukryć, że dla wielu z nas poza jakością, istotna będzie również cena. W profesjonalnym sklepie rowerowym można liczyć na pomoc w dopasowaniu właściwego modelu z uwzględnieniem naszego funduszu. 

Modele rowerów: czyli, jaki mamy wybór? 

W sklepie rowerowym szybko dostrzeżemy, że wybór jest naprawdę spory. Warto wiedzieć, że poszczególne modele rowerów są dedykowane konkretnym potrzebom. Wyróżnia się kilka podstawowych propozycji: 

– Rowery górskie – dobrze sprawdzają się na nierównych podłożach i jak nazwa wskazuje, są polecane do jazdy po terenach górskich. (sklep rowerowy w Krakowie: https://www.sklep.peakbike.pl/ )

– Rowery szosowe – pozwalają na podjechanie większości górek, a także utrzymywanie sporych prędkości na płaskich odcinkach.

– Rowery turystyczne – w tej grupie znajdują się rowery trekkingowe i crossowe, są to modele dostoswane do długich tras. 

– Rowery miejskie – najlepiej dostosowane do poruszania się po mieście. 

W sklepie rowerowym możemy nie tylko naocznie sprawdzić i porównać dane modele, ale też się do nich przymierzyć i ocenić ich funkcjonalność. Warto wziąć pod uwagę, że często poszczególny interesujący nas model może być dodatkowo doposażony w komponenty, które zwiększą jego komfort. 

Dlaczego, zakupu najlepiej dokonywać w profesjonalnym sklepie rowerowym? 

Aktualnie możemy zauważyć dużą dostępność rowerów, co sprawia, że łatwo jest zakupić taki sprzęt. Dostępne są między innymi w dużych marketach, czy też na aukcjach internetowych. Jednak w takich miejscach jesteśmy raczej skazani na własną intuicję i pokusy rabatowe. Fachowe wsparcie, jakie oferuje sklep rowerowy może okazać się jednak nieocenione. W końcu zakup roweru to inwestycja na lata. Dobry wybór jest gwarancją wygody i większej niezawodności sprzętu. 

Udostępnij