red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

Lifestyle

SKIB-MED – sklep rehabilitacyjny – łóżka, ortezy, wózki inwalidzkie

SKIB-MED – sklep rehabilitacyjny – łóżka, ortezy, wózki inwalidzkie

Dramatyczne wydarzenia, wypadek czy postępująca choroba powoduje zmiany, często wymuszając konieczność skorzystania ze specjalistycznego leczenia, czy rehabilitacji. Wówczas niezbędny jest wysokogatunkowy sprzęt medyczny, który ma za zadanie wspomóc nie tylko osobę poszkodowaną, ale i jego opiekuna czy pracownika służby medycznej. Prawidłowo użytkowany i odpowiednio dostosowany do zapotrzebowań osoby poszkodowanej, daje szansę szybszej rekonwalescencji. Wciąż udoskonalane, dają nowe możliwości i poprawę jakości życia potrzebującym.

Jeśli poszukujesz sprzętu medycznego najwyższej jakości – sklep ortopedyczno-medyczny SKIB-MED, z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wykwalifikowany, pełen pasji personel, zapewnia kompleksową obsługę, służąc radą, zarówno w kwestii specjalistycznego sprzętu, jak i refundacji NFZ, czy dofinansowania PCPD. Co więcej, firma działa również jako wypożyczalna, dlatego Możesz skorzystać z usług, również w przypadku chwilowej kontuzji. Wejdź na SKIB-MED.pl, sprawdź ofertę i ciesz się gwarancją jakości. 

Ortezy od SKIB–MED – profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny 

Jednym z podstawowych sprzętów medyczno-ortopedyczny są ortezy/stabilizatory. Stosowane, gdy staw i dana grupa mięśni potrzebuje całkowitego bądź jedynie częściowego unieruchomienia, odciążenia oraz korygacji niewłaściwej pozycji ciała. Stosowanie ortezy pozwala zminimalizować ryzyko pogłębionego uszkodzenia stawu. Co więcej, widocznie zmniejsza występujący obrzęk, pozwalając na szybszy powrót do sił, przy zachowaniu względnie normalnej aktywności. Ponadto ortezy są lekkie i higieniczne. Orteza jest więc najlepszą alternatywą gipsowej łuski. Głównym kryterium właściwego doboru ortezy, jest rodzaj i miejsce urazu. 

W SKIB-MED ortezy dostępne są w wielu rozmiarach i rodzajach (np.sztywne, elastyczne i półsztywne), tak, aby bez problemu dobrać odpowiedni stabilizator. Sprawdź propozycje sklepu i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Wózki inwalidzkie dostosowane do Twoich potrzeb

Samodzielność i niezależność, to aspekty, szczególnie istotne dla osób o wyższym stopniu niepełnosprawności. Wózek inwalidzki jest sprzętem w umożliwiającym swobodne przemieszczanie się i aktywne uczestniczenie w życiu społecznym. Dobrze dopasowany względem potrzeb i stopnia aktywności poszkodowanego, pozwala na znaczącą poprawę komfortu i jakości życia. Optymalne dostosowanie wózka inwalidzkiego zależy m.in. od wagi, wieku, możliwości mobilnych, trybu życia poszkodowanego i terenu, po jakim będzie się on poruszał.

Obecnie w sklepie ortopedyczno-medycznym SKIB-MED, dostępne są różne modele i rodzaje wózków – od klasycznych wózków ręcznych, po stabilizujące, czy elektryczne, przeznaczone i dostosowane dla osób wykazujących się wzmożoną aktywnością. Każdorazowo sprawdzane, posiadające niezbędne atesty wózki, z powodzeniem sprawdzają się do codziennego użytku. By uniknąć nieudanego zakupu, skorzystaj z pomocy specjalistów i umów się na bezpłatną konsultację z przedstawicielem firmy SKIB-MED. Wykwalifikowany personel nie tylko udzieli fachowej porady odnośnie sprzętu i zasad użytkowania go, ale także wspomoże ubiegających się o refundację NFZ, czy dofinansowanie PCPD.     

Artykuł sponsorowany

Udostępnij