red-fitness.pl

Blog w tematyce zdrowia, sportu i treningu.

LifestyleSport

Ćwiczenia w domu bez sprzętu? To możliwe!

Ćwiczenia w domu bez sprzętu? To możliwe!

Aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna. W dobie pandemii, gdy mnóstwo osób pracuje zdalnie, zapomina o tym, by kilka razy w tygodniu porządnie się poruszać dla swojego zdrowia. Dlatego też, wielu trenerów poleca takim osobom wykonywanie prostych ćwiczeń w domu. Czy trenując systematycznie przed telewizorem lub przed ekranem komputera, bez dodatkowych sprzętów można osiągnąć pożądane efekty? Jakie ćwiczenia w tym przypadku sprawdzą się najlepiej? Na co zwrócić uwagę podczas takich treningów? Na te pytania zainteresowani znajdą odpowiedź poniżej.

Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Mnóstwo osób deklaruje, że chciałoby regularnie ćwiczyć w zaciszu własnego domu, jednak brakuje im motywacji. Mnóstwo pań i panów, którzy postanawiają aktywnie spędzać czas, nie do końca jednak wie, na jakie ćwiczenia zdecydować się, by nie wywołać w swoim ciele żadnych niepożądanych skutków. Jak się okazuje w praktyce, osoby początkujące powinny wybrać takie treningi, dzięki którym rozruszają swoje ciało. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać ćwiczenia odpowiednie do wieku, kondycji oraz stanu zdrowia. Nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i wykonywać ciężkie treningi znanych instruktorów fitness. Można w ten sposób bardzo szybko bowiem nabawić się długotrwałych i bolesnych kontuzji, które uniemożliwią dalsze treningi w domu. Dlatego też tak ważne jest to, by podejść do ćwiczeń w domu ze spokojem i z odpowiednią wiedzą na ich temat.

Kalistenika w domu

Coraz więcej popularnych trenerów fitness namawia społeczeństwo, by na początek postawić na treningi domowe bez fachowego sprzętu. Kalistenika stała się bardzo popularna, gdyż można dzięki niej osiągnąć naprawdę dobre efekty. Na czym ona jednak polega?
Kalistenika oznacza ćwiczenia, które wykonuje się przy pomocy ciężaru własnego ciała. Nie potrzeba więc fachowych sprzętów z siłowni, ani też dodatkowych akcesoriów, które urozmaicą trening. Wystarczy postawić na treningi angażujące większość partii ciała, przy których wykorzystuje się ciężar własnego ciała. Ćwiczenia w domu bez sprzętu bardzo często kojarzą się z treningiem gimnastycznym, jednak tego rodzaju trening może być wzbogacony o ćwiczenia interwałowe, ćwiczenia rozciągające oraz wiele, wiele innych.

Plan treningowy w domu bez sprzętu

Jak zacząć ćwiczyć w domu? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest sięgnięcie po filmiki instruktażowe znanych trenerów fitness, których w internecie obecnie nie brakuje. Na początek najlepiej zacząć od prostych, krótkich (np. 15-minutowych treningów), które pozwolą rozruszać się porządnie zastałym kościom. Ważne jest to, by dobrze wykonywać konkretne ćwiczenia i być systematycznym w planie treningowym, który zaplanuje się na najbliższy czas. Następnie, można zwiększyć czas i intensywność treningów. W warunkach domowych już 45-minutowy trening może okazać się naprawdę efektywny. Osoby, które są systematyczne i ćwiczą co najmniej trzy razy w tygodniu z pewnością szybko zauważą, że ciało ich się zmienia. Nie tylko zyska się szczuplejszą sylwetkę i straci się kilka zbędnych kilogramów, ale również zyska się dużo energii, która z pewnością przyda się na co dzień.

Udostępnij